Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020), Osi Priorytetowej III “Rozwój potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości” – Działanie 3.3 “Innowacje w MŚP”, typ projektu: Wprowadzenie na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług.
Całkowita wartość projektu:
8 939 640,00 PLN
Całkowita kwota wydatków kwalifikowalnych Projektu:
7 268 000,00 PLN
Dofinansowanie na realizację Projektu:
3 998 650,00 PLN
Celem projektu jest wdrożenie do produkcji nowych produktów z dziedziny druku 3D. W wyniku realizacji projektu na rynek zostaną wprowadzone dwa urządzenia: rePowder oraz safeEtch. Są to urządzenia innowacyjne w skali światowej, wykorzystujące opatentowane technologie, które nie były dotychczas wdrażane. Urządzenie rePowder służy do recyklingu materiałów przez przeprowadzenie ich do formy nadającej się do druku 3D – sferycznego proszku. Urządzenie safeEtch służy do usuwania naddatków i struktur podporowych z wydruków 3D. Celem projektu jest zapewnienie infrastruktury, która pozwoli zamknąć cały cykl życia elementów zużywalnych. Realizacja projektu pozwoli na wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów technologicznych oraz uruchomienie nowoczesnej linii produkcyjnej elementów do wytwarzania urządzeń.
Data publikacji: 7.07.2022
W dniach 5-6.07.22 byliśmy obecni na konferencji zrzeszającej światowych specjalistów i liderów z zakresu druku 3D z metalu – AM Forum w Berlinie. Promowaliśmy tam Projekt Działanie 3.3 „ Innowacje w MŚP”, Współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020). Tytuł projektu: „Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w zakresie technologii druku 3D metali i recyklingu materiałów strategicznych – safeEtch i rePowder”.
Data publikacji: 1.09.2022
Wczoraj w firmie dużo się działo! Przyjechały do nas dwie porządne maszyny firmy GF – frezarka CNC oraz urządzenie do obróbki metodą elektroerozyjną. Są to pierwsze tego typu maszyny zakupione w ramach projektu Działanie 3.3., jednocześnie pierwsze maszyny sterowane numerycznie w AMAZEMET, które znacznie poprawią możliwości produkcyjne firmy.
Data publikacji: 27.09.2022
Dzisiaj nasz park maszynowy powiększył się o kolejne dwie maszyny, tym razem konwencjonalne: tokarkę oraz frezarkę TOP Poręba. Polskiej produkcji maszyny mogliśmy zakupić dzięki dofinansowaniu w ramach projektu Działanie 3.3. i teraz przyczynią się one do dalszej poprawy naszych możliwości produkcyjnych.
Data publikacji: 14.11.2022
W zeszłym tygodniu został dostarczony i zainstalowany zakupiony w ramach projektu Działanie 3.3. agregat prądotwórczy. Pozwoli on na zapewnienie zasilania awaryjnego w razie braku prądu, co jest niezwykle istotne dla właściwego działania np. zakupionych już wcześniej maszyn CNC.
Data publikacji: 15.11.2022
Dopiero co pisaliśmy o agregacie a już przyszły kolejne zakupy z projektu Działanie 3.3. – tym razem systemy odciągowe, które pozwolą na utrzymanie na hali produkcyjnej dużo lepszej jakości powietrza zapewniając pracownikom lepsze warunki pracy.
Data publikacji: 18.11.2022
W dniach 15-18.11.2022 jesteśmy na targach Formnext – największej imprezie targowej branży druku 3D w Europie, gdzie prezentujemy nasze technologie, m.in. rePowder i safeEtch. Wydarzenie to wykorzystujemy też jako okazję do promocji projektu Działanie 3.3., w ramach którego rozwijamy te urządzenia.
Data publikacji: 30.11.2022
Listopad zdecydowanie jest miesiącem nowości. To już trzeci zakup w ramach projektu Działanie 3.3., który trafia do nas w tym miesiącu. Tym razem jest to specjalistyczny helowy wykrywacz nieszczelności renomowanej marki Edwards. Urządzenie to pozwala na wykrycie nawet najmniejszych nieszczelności w elementach, które będą pracowały w warunkach próżni, lub podwyższonego ciśnienia – które są niezbędna dla poprawnego funkcjonowania urządzenia rePowder.
Data publikacji: 3.02.2023
W zeszłym tygodniu przyjechała ostatnia z nowych maszyn naszego parku CNC – tokarka DMG Mori. Trzecia maszyna sterowana numerycznie zakupiona w ramach projektu Działanie 3.3. stanowi doskonałe uzupełnienie dla zapewnienia kompleksowych możliwości produkcyjnych koniecznych w nowoczesnym przedsiębiorstwie.
AMAZEMET Sp. z o. o. [Ltd.]
Al. Jana Pawła II 27
00-867 Warsaw, Poland